İklimce Sohbetler Dünya Çevre Günü

İklimce Sohbetler
Glasgow İklim Zirvesi’ne doğru - 5 Haziran Dünya Çevre Günü Özel
4 Haziran Cuma, 14:00

UNDP Türkiye ve Birleşik Krallık Büyükelçiliği, sizi iklim krizini tartışıp fikirler sunacağımız, “İklimce” yeni bir düşünme ve konuşma dili öneren çevrim içi özel bir etkinliğe davet ediyor.

UNDP Türkiye İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın ev sahipliğinde gerçekleşecek, UNDP Türkiye ve Birleşik Krallık Büyükelçiliği’nin katılacağı bu İklimce Sohbet, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün hemen öncesinde sizleri İklimce düşünmeye davet ediyor. Etkinliğimiz, 1-12 Kasım 2021 tarihlerinde Glasgow’da gerçekleşecek COP26 zirvesinde ele alınacak konulara değinecek. COP26 zirvesi, Paris Anlaşması hedeflerine yönelik eylemleri hızlandırmak için tarafları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Etkinliğimiz, COP26’nın yüzyılın ortasına kadar küresel net sıfır emisyon hedefini güvence altına alma ve 1,5 dereceyi ulaşılabilir durumda tutma, toplulukları ve doğal yaşam alanlarını korumaya uyum sağlama, finansmanı harekete geçirme ve bunu gerçekleştirmek için birlikte çalışma hedeflerini ele alacak. Ayrıca taraflar, çevre için dünya çapında farkındalığı ve eylemi teşvik etmek için Birleşmiş Milletler’in en önemli günlerinden olan Dünya Çevre Günü’nün önemini ortaya koyacak. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 2021-2030 yıllarını BM Ekosistem Restorasyonu Onyılı ilan etti. Ekosistem Restorasyonu teması, dünya çapında ekosistemlerin kaybını ve bozulmasını önlemenin, durdurmanın ve tersine çevirmenin yollarını belirlemek için UNDP Türkiye ve Birleşik Krallık Büyükelçiliği temsilcileri tarafından ele alınacak.

UNDP İyi Niyet Elçisi Mert Fırat’ın sunuculuğunda gerçekleşecek çevrim içi etkinliğimize Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi Sir Dominick Chilcott KCMG ve UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton konuşmacı olarak katılacak. Hep birlikte geleceğimize İklimce bakacak, iklim krizi ile ortak mücadelemizde İklimce çözümler arayacağız.

KONUŞMACILAR

Mert Fırat
UNDP Türkiye, İyi Niyet Elçisi

 

Sir Dominick Chilcott KCMG 
Birleşik Krallık Türkiye Büyükelçisi

 

Louisa Vinton 
UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi

İklimce Sohbetler 2022 | Tüm Hakları Saklıdır | UNDP Türkiye
X